Baharı ve Yazı Mekanlarınıza Taşıyın

Evde geçirdiğimiz zaman arttıkça daha önceden gözümüze çarpmayan, ya da göz ardı edebildiğimiz eksikliklerin giderilmesinin önemini fark eder olduk. Baharın gelişiyle doğadaki değişimden etkilenerek yenilik ve tazelik arayışına girdik.

Mevsim geçişlerinde ev ve ofis gibi mekanlarınızda yapacağınız küçük düzenlemelerle büyük bir etki yaratabilirsiniz. Sizler için kolay uygulanabilir bazı ipuçları derledik.

TEMALAR

Bu sezona en çok uyan temalar marin, çiçek, tropikal, afro dekor. Bunlardan size hoş geleni belli bir alanınıza ya da odanıza yansıtabilirsiniz. Uygulama için ise temanın olmazsa olmazlarından kombinler yaratabilirsiniz.

anniespratt.com

RENKLER VE DESENLER

Baharın canlı renklerini kombinlerinize yansıtmaktan korkmayın. Geniş ve kalıcı yüzeylerde nötr renklere yönelerek mekandaki dengeyi sağlarken, aksesuarlarda mavi, yeşil, sarı, mor ve pembeleri değerlendirebilirsiniz. İklime Polat İçmimarlık olarak renklerden faydalanmak adına mekanlarda kısmi boya uygulamalarını seviyoruz. Siz de yalnızca duvarınızdaki bir alanı dahi farklı bir renge boyayarak farklılığı hissedebilirsiniz.

collov.com

EV TEKSTİLİ

Kumaşları, renk ve desenleri ile ev tekstil ürünleri mekanlarda sezon geçişlerini en kolay kılan öğelerdir. Minderler, kırlentler, perdeler, döşemelik kumaşlarda yapacağınız değişiklikler evinize, ofisinize neşe ve konfor sağlayacaktır. Çiçekli ve kareli desenler kombinlenebilir. Kalın tüylü halılardansa doğal, hafif kilimler jüt halılar mekanlarınızda natürel bir etki yaratır.

micheile-henderson
nakedwall.ca

AKSESUARLAR

Ruh halinizi etkileyecek, bakmaktan keyif alacağınız aksesuarlarla göz zevkinizi okşayın. Şamdanlar, kokulu mumlar, koltuk şalları ile rahatlık hissini pekiştirebilirsiniz. Örneğin, orta sehpanızda kitaplar, hayvan figürleri, küçük heykelcikler ekleyebilirsiniz.

jasmin-ne
kutzmade.com

DUVARLAR

Son dönemin yükselen trendlerinden soyut çizgisel figürlerin yanı sıra, yaprak desenleri, manzara resimleri asarak canlandırabileceğiniz duvarlarınızda aynı zamanda duvar tekstili ya da duvar tabakları da kullanabilirsiniz.

curology.com

EV GİRİŞİ

Giriş kapınıza rengarenk dekore edilmiş bir kapı süsü ya da saksı bitkisi ekleyebilirsiniz. Hatta bu kapı süsünü yardımcı videolar izleyerek kendiniz de yapabilirsiniz. Bir ayna ile altındaki dresuara koyduğumuz renkli ve hoş kokulu çiçeklerin kombini  İklime Polat İçmimarlık olarak sıcak bir karşılama yaratmak amacıyla sıkça kullandığımız ideal uygulamalardan biridir.

chase-murphy

SOFRA

Artık çok fazla kalabalık masalarda bulunamasak da ufak dokunuşlarla gündelik sofralarınızı bile keyifli hale getirebilirsiniz. Sofralarınızda keten peçeteler, floral desenli runnerlar kullanabilirsiniz. Masanızı taze çiçeklerle süsleyip bardaklara taze meyveler ekleyebilirsiniz.

annemariesstudio.com

BALKON

Daha sık vakit geçireceğiniz bu sezonda balkonunuzu / bahçenizi renkli sandalye minderleri, büyük fenerler, duvar aksesuarları ve bitkiler ekleyerek yaşayan canlı bir alana dönüştürebilirsiniz.

arthur_aleksanian

 

Eğer siz de yazımızdan ilham alarak mekanlarınızda ufak da olsa değişiklik yaparsanız instagram‘da bizi İklime Polat İçmimarlık olarak @iklimepolat şeklinde etiketleyerek paylaşabilirsiniz.

Sevgiler.

You might be interested in …