İçmimaride Toprak Tonları

Toprak tonları son zamanlarda içmimaride yükselen bir trend. Doğaya dönüşün rengi olması ve mekanlara huzurlu bir hava katması bunun en büyük sebebi. Sakin olurken aynı zamanda iddialı da renklerden oluşan toprak tonları genellikle ham materyaller, yumuşak ve dokulu kumaşlar, çağdaş tasarımlı unsurlarla kombinleniyor.

hommes.studio

Toprak tonlarını mekanlarınıza entegre etmek istiyorsanız duvar renklerinde, mobilyalarda ya da aksesuarlarda kullanabilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken nokta koyu toprak tonlarını kullandığınız yüzeyleri açık renklerle dengelemektir. İklime Polat İçmimarlık olarak tasarladığımız mekanlarda renk ve malzeme dengesi kurmayı önemsiyoruz, zira mekan algısını oluşturan ve bizi bulunduğumuz iç mekanda rahat hissettiren de bu dengedir.

Casa Cook anabellkutucu.com

Yaşam alanlarında kullanılan toprak tonları dünya tonları olarak da bilinir ve bitkilerle ve organik materyallerle yan yana durduğunda samimi ve dingin bir etki yaratır. Genel olarak pastel tonlarda olduklarından mekanlara egzotik bir hava katarlar.

unsplash.com

Toprak tonlarına en yakışan renkler yeşil, turuncu ve pembenin pastel tonlarıdır. Bir diğer tamamlayıcı ise toprak tonlarının sıcaklığını dengeleyici bir etkisi olan soğuk renk mavidir.

Ahşap mobilyalarla uyumlu olan toprak tonları krem ve ekru gibi nötr renklerle de kombinlenebilir. Zamansız ve şık mekanlar yaratmak için mobilyalarla kontrast oluşturacak tonları kullanarak etkileyici bir stil elde edebilirsiniz.

anabellkutucu.com

You might be interested in …